Murat Durak Girişimci

MURAT DURAK

Sakarya Üniversitesi Fizik Bölümünden mezun olan Murat Durak, Bilgi Teknolojileri ve Dijital Pazarlama alanında başarılara imza atmış bir girişimcidir.

Murat Durak Girişimci

2002 yılından günümüze Sakarya’da yaşayan 1983 yılı istanbul ili doğumlu, Karadenizin incisi Giresun’lu bir ailenin evladıdır. 2002 yılı Üniversiteyi kazandığı yıllarda uygun yurt bulma konusunda çektiği sıkıntıları başkaları çekmesin diye kurduğu sosyal amaçlı yurt bulma sitesi ‘’yurtlarburada.com'' ile Türkiye Bilişim Derneğinden ödüller almıştır. Devletin bir kurumu olan TRT ve TRT HABER kanalları bu başarısını haberleştirmiş, yurt arayan öğrencilere kurduğu sitesini referans olarak göstermiştir.

Global pazarlara açılma hedefi ile bu girişimini geliştirerek, Silikon Vadisinde temellerini attığı ‘’allforstudents.com'' projesi ile hedefleri doğrultusunda emin adımlarla yürümektedir.

Ödül aldığı Türkiye Bilişim Derneğinin düzenlemiş olduğu ''Bilişim Yıldızları e-dönüşüm Yarışması''nda sonraki yıllar organizasyon komitesinde yer almış, daha sonraki yıllarda da yarışmanın başkanlığını gerçekleştirmiştir.

Evli ve 2 çocuk babası olan Murat Durak, Dijitalleşmek isteyen ve internet ortamında ticaret yapmak isteyen firmalara, dijitalleşme sürecinde danışmanlık ve yol göstericilik yapmaktadır.

Ülkesine bağlı, vatanını ve milletini seven, değer veren bir yurdum insanıdır. Sosyal devlet çatısı altında yaşayan herkesin mutlu olduğu aydınlık günler için kendi branşı olan ‘’Dijital Medya Dünyası’’nda hizmetler vermeye devam etmektedir.

Sakarya Demokrasi ve Atılım Partisi kurucu üyesidir.