Murat Durak Girişimci

Dijitalleşen Dünya'da Yer Almak

Dijitalleşen Dünya'da Yer Almak

Osmanlı zamanında üç kıtada hüküm süren dünya hakimi bir ülke iken, nasıl oldu da dünya sıralamalarında en geri kalmış ülkelerle yarıştığımızı istatistiklerle beraber size anlatacağım.

 

Matbaanın icadı sırasında büyük bir fırsat kaçırmış, Sanayi devriminde gol yemiş ve diğer ülkelerden geri kalmış bir ülke olarak dijital medya çağında diğer ülkeler büyük atılımlar ve yatırımlar yaparken biz arkalarından sadece izliyor konumunda olmamız gerekiyor. Doğru atılacak adımlarla dijitalleşme çağında yapılacak bir sıçrama hareketiyle Dünya lideri bir ülke olabiliriz.

Bunu 90 lı yıllarda, daha Avrupa analog santral sistemi kullanırken Türkiye olarak biz Dijital santral alt yapısını kurarak büyük bir sıçrama hareketiyle Avrupa ülkelerinin önüne geçmiştik.

Türkiye'de faaliyet gösteren İSTANBUL BORSASINDA bulunan firmaların toplam değeri ( rakam değişmekle birlikte) aşağı yukarı 160 MİLYAR DOLAR civarındadır.

Tek başına sadece NETFLİX piyasa değeri yaklaşık 250 MİLYAR DOLAR civarında...

Dijital dönüşüm nedir? Dijital medya okur yazarlığı ve Dijital medya pazarlamaya uyum sağlamak Türkiye'nin Dijital dönüşümdeki konumu nedir ?

Yarına Atılım için bugünden atmamız gereken adımlar nelerdir?

Kişilerin dijital dönüşümü.

Firmaların dijital dönüşümü

Ülkelerin dijital dönüşümü

Türkiye'de internet erişmi ve internet hızı Avrupa ve Dünyada hangi konumda. Sakarya'da bölgesel yayın yapan ve internette de izleyici kitlesine sahip Oxijen Tv 'de yayınlanan AHMET BAĞ sunumundaki programda teknoloji ile alakalı önemli mevzular konuşuldu.

Murat Durak Oxijen Tv Programını İzlemek İçin Tıklayınız