Murat Durak Girişimci

eticaret nedir? eticaret sitesi nasıl yönetilir?

eticaret nedir? eticaret sitesi nasıl yönetilir?

eticaret nedir?

İnternet üzerinden ürünlerin sergilenmesi, teknik detayların karşılaştırılması ve internet bankacılığı ödeme sistemleri aracılığıyla alınan ürünün sipariş edilip kapıya kadar gelmesi sürecine ''eticaret'' denir. 

Aslında ticaret kelimesinin basşına bir ''e'' harfi konmuş , ve birleştirilerek yeni bir kelime elde edilmiştir. İngilizce ''explore'' yani keşfetmek kelimesinin baş harfi olan ''e'' harfi , internet tarayıcılarından bildiğimiz aynı ''e'' harfidir. Yani internet tarayıcısı üzerinden yapılan ticaret manasına gelir.

Özellikle pandemi süreci ile birlikte e-ticaret kavramı geniş kitleler tarafından merak edilen ve araştırılan bir konu olmuştur. Bu süreçte insanlar salgın hastalık riskine karşı, alış verişlerini daha güvenli gördükleri internetten alış veriş sistemlerine yönlendirmiştir. 

Artık ürün almak ve geri iade koşulları kolaylaştığı için internetten ticaret tercih edilmektedir.

Ama sadece bir domain ( alan adı) alıp, içerisine bir eticaret sistemi kurup , sistemi kendi başına bırakıp satış yapmasını beklemek yerinde bir davranış değildir. Tıpkı yeni doğum yapmış bir annenin evladına gösterdiği ilgi gibi bir ilgi gösterilemsi gereklidir. Dijital medya pazarlama araçlarının hepsi kullanılmalı ve satış kanalları değerlendirilmelidir.

Sizde ''eticaret'' yapmak ve ''eticaret paketleri'' hakkında bilgi almak istiyorsanız www.eticaretpaketleri.com.tr internet sitesinden konu hakkında daha fazla bilgi edinip , danışmanlık alabilirsiniz.

www.eticaretpaketleri.com.tr